Gyermek horgásztábor Szajol 2016

A Tisza Horgászegyesület 2016. évben is megrendezte a gyermek horgásztábort 12 fő részvételével. 7-14 éves korig. A horgászegyesület elnökségének jóvoltából az idén már térítésmentesen lehetett részt venni. A gyerekek elsajátították a horgász alapismereteket, valamint a vízparton való viselkedést, etikai szabályokat. Több vetélkedő is volt. Horgászbottal célba dobó verseny, strandfoci, horgász témában rajzverseny.

Célba dobó versenyt nyerte: Telkes Tóth Péter
Strandfocit nyerte: Az I. csapat: Kerék Gyula, Szécsi Dominik, Carvalho Brúnó
Rajzversenyt nyerte: Sólyom Edmund
Minden vetélkedőn részt vett: Telkes Tóth Péter és Szécsi Dominik
Egész héten a legjobb teljesítményt nyújtotta: Szécsi Dominik
A tábor ideje alatt a legtöbb halat fogta: Szécsi Dominik 4,20 kg.

Az utolsó napon horgászversenyre került sor:

Helyezettek:
I. Szécsi Dominik 76 dkg
II. Kupeczki Csaba 74 dkg
III. Kertész Jonatán 69 dkg

A horgász verseny dobogósai érmet, oklevelet és tárgyi ajándékokat kaptak.

A gyerekek megtanultak halat pucolni, kibelezni, szeletelni. Megismerték a halak belső szerveit, anatómiáját. Ezután a feldolgozott halakat tárcsán megsütöttük, és mindenki örömére elfogyasztottuk. A tábor minden résztvevője pólót és sapkát kapott, valamint kisebb ajándékokat. A következő évre megpróbálunk hatékonyabb propagandával, még több gyereket beszervezni. A célunk az, hogy minél több minőségi utánpótlást nyerjünk meg ennek a gyönyörű hobbinak. Köszönet illeti meg Planicska Ferenc halászati őrt, aki odaadóan segítette a tábor lebonyolítását. A 12. életévüket betöltött gyerekek állami horgászvizsgát tehettek.  Az egész heti felkészülés után 4 fő vizsgázott nagyon jó eredménnyel. A tábor utolsó napján a táborvezető paprikás krumplival lepte meg a gyerekeket.

Köszönet illeti meg a támogatása miatt:
Kovács Károly Szajoli vállalkozót (jégkrém)
Szöllősi József polgármester urat (fagyi)
Lajkó Zsoltot és Kállai Pétert, akik a pénteki ebédhez járultak hozzá.

2017. évben nagy szeretettel várunk minden érdeklődő gyereket.

Tisza Horgászegyesület Elnöksége

Az esemény galériáját erre a linkre kattintva tekintheti meg
Share on FacebookMegosztás